Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jak mít spokojené manželství

0

Včera jsme měli s Peťou první live stream na Facebooku. Byl jsem vtipnej, pohotovej a slušelo mi to 😀 O tom ale dnes psát nechci. Je to z části proto, že bych si to asi neobhájil, kdyby přišlo na diskusi :), ale i proto, že tam padla otázka, na kterou neexistuje krátká odpověď, a která by si článek zasloužila. Ne, není to otázka dětí. Tu jsme zodpověděli jasně, i když s těmi robotickými dětmi jsem si dělal trochu srandu. Nedal bych prvnímu modelu jméno R2D2, ale spíš Marko (Mírova robotická kopie), nebo tak nějak… Tématem, kterému se budeme na následujících řádcích věnovat, je spokojené manželství.

V lednu jsem vám popisoval, jak jsem přišel o panictví. Tento úspěch, vlastně první z mých životních vrcholů, se bude již navždy připisovat elektrickému holícímu strojku. Od té doby uteklo hodně času. První lásku nahradila druhá, druhou třetí, třetí opět druhá, aby pak druhá upadla v zapomnění kvůli čtvrté, té zaručeně největší, která je pak zadupána pátou. U mnohých by se dalo pokračovat k vyšším číslům, které jejich aktérům vynesou označení borec, nebo běhna, to v závislosti na pohlaví. 

U mne se to číslo zastavilo na šesti. Šestka je moje šťastné číslo, a když  dvojka byla dvakrát, tak moje šestka je vlastně šťastná sedmička. Ale pozor. Je potřeba nespoléhat na osud. Šťastná sedmička vám šťastné manželství nezaručí. O to se musíte postarat sám.

Mnozí novomanželé mi dají za pravdu, že v prvních letech po svatbě je to mnohem jednoduší, než třeba v druhé pětiletce. Ze začátku se tak nějak vezete na vlně euforie a nic ostatního není třeba řešit. Prostě si jen užíváte.

„když zdánlivou maličkostí vys*ráte svou choť několik let, může ta maličkost přerůst ve sbalené kufry v předsíni“

A nemusí to být jen věci, jako nevěra, alkoholismus, nebo snad gamblerství, co naleptávají vztah. Ba naopak, mohou to být i naprosté maličkosti. Jenže když zdánlivou maličkostí vys*ráte svou choť několik let, může ta maličkost přerůst ve sbalené kufry v předsíni a dopis „jdu bydlet k mamince“, nebo hůř „jdeš bydlet k mamince“ na jídelním stole… A to nechceš

O jakých maličkostech mluvím? Tak různě. Každá žena to má nastavené jinak. Některou vytáčí ponožky na opěrce křesla, jinou zvedají ze židle vousy na umyvadle a zrcadle v koupelně po každém holení, jiná pociťuje neuspokojení z manželství neuspokojením v ložnici a ani ta největší údernice dlouhodobě nedává  zvednuté prkýnko na hajzlíku a kapky na podlaze. Jelikož ale předpokládám (a upřímně doufám), že ten poslední případ se mých čtenářů netýká, zaměříme se na předchozí problém, který jistě vede ke konci nespočtu manželství, byť podrobné statistiky jsem na internetu nenašel.

Záludnost tohoto tichého zabijáka vztahů tkví v tom, že ze začátku to ženám tolik nepřijde. Říkají si „vždyť on si sám musí všimnout, že tohle přeci není normální“, nebo se konejší „no, tak on toho má teď v práci hodně, tak chvátal, ale příště si na to najde čas a dodělá to“. Bohužel, dámy, tisíce let evoluce z nás udělali nemilosrdné lovce, brilantní válečníky, umíme rozdělat oheň v nehostinných podmínkách, koukáme jen dopředu, nekoukáme kolem sebe. Je naivní myslet si, že po svatbě se něco změní.

Ale nebojte! Je 21. stolení a krom výše zmíněných schopností umíme hledat na internetu. A máme ve svých řadách i schopné vědce! Oni sice neumí lovit, ale rozumí ženám a jejich vnímání světa a věcí okolo. A ačkoliv se smějeme jejich účesům, jsme jim za mnohé vděčni. Třeba relativně nedávno přišli na trh s něčím, co pomohlo mnohým. Jelikož vás nechci zatěžovat technickými detaily, vezmu to hodně laicky. Jedná se o takové elektronické udělátko, plastovou věcičku  s motorkem uvnitř. Léta vývoje tomu dala už i pěkný ergonomický tvar.

No a jelikož cena není nijak závratná, taky jsem jeden pořídil. Pravda, ze začátku jsem si říkal, jak tohle může být v něčem lepší? Byl jsem skeptický, možná trochu chlapské ješitnosti…

Čím častěji jsem ho používal, tím častěji jsem si všímal, že Peťa měla celý zbytek dne takový blažený úsměv na tváři. To se mi dříve nestávalo a to jsme spolu už docela dlouho.

Mám na něm rád, že jen tiše vrní, a když ho pravidelně používáte, uděláte ze své partnerky opravdu spokojenou ženu. A spokojená žena  = spokojený muž. Já mám voděodolnou šedou verzi. Jedná se o klasiku, žádný extravagantní design. Dobře padne do ruky. Není ani velký, ani malý. Výhodou je, že je v takovém decentním černém sametovém pytlíku, takže si ho můžete vzít s sebou i na cesty. Na to se dříve moc nehledělo, ale teď jsou ty obaly opravdu pěkné. Doporučuji vzít si i napájecí adaptér. Měl by sice na jedno nabití vydržet několik použití, ale znáte to, každému to trvá trochu jinou dobu, takže bych neriskoval. A je fajn, že je vodotěsný, můžete ho používat i ve sprše! A co si budeme povídat, někdy po ránu se to hodí, když máte třeba před nějakou akcí málo času, že sotva stíháte sprchu 😉

Údržba je snadná, po použití opláchnout, je tam i takový kartáček na čištění. Jo a abych nezapomněl, můžete na něm nastavit několik stupňů, od 0,5 po 10,0. Podle toho, jakého výsledku chcete dosáhnout. Já dávám většinou 1, nebo 1,5. Vypozoroval jsem, že to je tak nějak ideál. Hotovo je během 2 – 3 minut! Opravdu rychlovka! Říká se, že když to trvá déle, než 15 minut, je to děsná ztráta času a já bych teď, po třicítce, řekl, že když to trvá déle než 5 minut, je to děsná ztráta času. Stejně to budete po dvou až třech dnech opakovat, tak jakýpak copak, no ne?

Co na něm já osobně oceňuji opravdu nejvíc a co je na něm revoluční, je takový motorek, který uvnitř pohání vrtulku, která dělá podtlak, díky kterému oholené vousy zůstávají v nádobce ve strojku a nejsou všude po koupelně. A to je právě na novém Philipsu BT7210 (odkaz) perfektní! Řeší problém, o kterém jsem psal o pár odstavů výše jako o problému, který je tichým zabijákem mnohých manželství – vousy na umyvadle a zrcadle v koupelně po každém holení. Teď, i když ráno chvátáte, tak už nepotřebuje víc času, abyste to příště dodělal! Prostě není co. Oholíte se a tím to pro vás končí. Vaše žena už nebude naštvaně chodit do koupelny a říkat si, že i vy sám si musíte všimnout, že tohle přeci není normální…

BT7210_15-IMS-cs_CZ

Problém vyřešen! Díky!

A z toho plyne návod na spokojené manželství. Pořiďte si strojek, který udělá šťastnými vás oba. A nezapomeňte, že každá žena je jiná, takže když zrovna na tu vaší tohle nefunguje, hledejte dál 😉 Nebo si kupte Maxim, návodů na všechno je tam dost 😀

* ano, tento článek je sponzorován. A ne, nevydělal mi tolik, abych se zabezpečil do konce života, takže se tu s občasnou reklamou budete setkávat i nadále 🙂

A zítra ten článek z Biokova 😉 Zatím ahoj, Míra.

Ahoj a těším se příště
signature
share
16 Responses
 • Aneta
  Září 2, 2016

  Míro, ty jsi skvělej! Líbí se mi i jak „pitomou“ reklamu dokážeš podat tak zábavným způsobem. Jen tak dál ty „trapaku“ 😂😂😂

 • Andy
  Září 2, 2016

  Překvapení mi zkazil obrázek 🙁 šupla bych ho někam trochu níž, protože TAKOVÉ popisky, to se jen tak nevidí 😀 super!

 • Sára
  Září 2, 2016

  No tak díky za zabití 15 minut mého života. Taková kravina. Čekala jsem, že to bude mít nějaký vtipný závěr nebo aspoň něco poučného. Tohle mi teda moc vtipné nepřišlo. Kdyby to mělo pro mě nějaký přínos tak neřeknu, ale tohle bylo jak koukat 15 minut na reklamu. Jako kdybych teď měla hned běžet do obchodu si to koupit, protože to „vyřeší všechny mé problémy“. Stačí nemít za manžela čuně.

  • Terka
   Září 2, 2016

   A nebo umět číst rychleji, aby jste tim „neztratila“ 15 minut života ale třeba jen 5 🙂

 • Týnuš
  Září 2, 2016

  Supr čupr!😂 Prostě 🔝🔝🔝

 • Kateřina Sýkorová
  Září 2, 2016

  Úžasně napsaný článek 😀 Tvoje články opravdu stojí za to! 😀 🙂 👍

  • Miroslav Čížek
   Září 3, 2016

   Diky 🙂 i to je jedna z podminek spokojeneho manzelstvi, aby to slalo… za to 😀😀

 • Miroslav Čížek
  Září 3, 2016

  Ano, autor je o tom dokonce presvedcen 😀 a zvlada i trochu cist 😀

 • Anonym
  Září 3, 2016

  Vymýšlením reklam by ses měl živit, super 😀 😀

  • Miroslav Čížek
   Září 3, 2016

   Jo, to je jedna z veci, ktera by me rozhodne bavila 🙂 diky:)

 • Anonym
  Září 3, 2016

  Článek pěkný ale když se člověk dozví, že je to reklama. Je to vážně trapný !

 • Anna
  Září 4, 2016

  Míro, naprosto skvělý článek! 😀 Moc se mi líbí, jak jsi tuhle spolupráci pojal 🙂

 • LuciaBeast
  Září 5, 2016

  To je perfektně napsáno! Klobouk dolů 🙂

 • Ivo
  Září 5, 2016

  Vtipné, ale já bych tomu až tak nevěřil. Vousy mi při holení létají dost neposedně s nepředstavitelnou energií, kterou možná ani ten podtlak nepřekoná. Sami výrobci tvrdí, že zachytá až 90 % vousů – myslím, že přítelkyni by na gauči vadilo i těch 10 %. Stejných 10 %, které zůstanou na umyvadle a okolí, pokud ho nedokonale opláchnu.

  • Miroslav Čížek
   Září 5, 2016

   Výrobce uvádí 90%, to je pravda, ale já bych řekl, že to bude i víc. Zkoušel jsem ho měsíc a něco. Když se holím jednou za 3-4 dny, tak je to super a zachytí opravdu skoro vše, tam bych se nebál jít na gauč jako v té reklamě. Když jednou za 7-10 dnů a vousy jsou delší, tak to tolik nezachytí, to to bude do těch 90 %.

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.