Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Jak může Braun holicí strojek pomoci zastavit pokles porodnosti v EU

1

Porodnost v evropských zemích klesá. To je známý fakt. Proč tomu tak je, s tím si lámou hlavy věděcké kapacity ve všech koutech starého kontinentu. Já, byť nejsem kapacita, mám svou teorii. 

Jako ukázkový příklad si vezmu svou domovinu, Jihočeský kraj. 

Z historických análů lze vyčíst, že v dobách před několika sty lety, bylo zdejší území na vzestupu. Města se rozrůstala, populace stoupala. Muži té doby pracovali od nevidím do nevidím na polích, v lesích, nebo na rybnících, kterými je toto území známé. A teď si vemte takového pětadvacetiletého muže, který tvrdě manuálně pracuje od svých 15 let… Přijde večer domu, na sobě má lněnou košili, jeho mohutné zocelené ruce svírají sekeru. Obličej má osekaný větrem ze šumavských hvozdů. Na tváři týdenní strniště… Jen co ho manželka spatří a ucítí mix jeho přirozené vůně a jeho potu, podlamují se jí kolena. Mařenka, spící za pecí, bude mít za 9 měsíců sourozence. 

Dnešní doba je trochu jiná. Jak můžete vidět i na plátně kin v jednom z nejdiskutovanějším filmu roku. Christian Gray vchází do místnosti, byl běhat, na tváři místo strniště pár chlupů v kapse klíčky od vrtulníku, napajcovanej Diorem. Upře pohled na Anastasiu, prohodí spolu pár vět, včetně “Does this mean you’re going to make love to me tonight, Christian?” „No, Anastasia it doesn’t. Firstly, I don’t make love. I f*ck… hard.“ Anastacia si v tu chvíli pomyslí „Ó jistě, Christi, já ti to věřím, hned potom, co sundáš starší sousedce kotě ze stromu, tak potom určitě f*ck, veeeery hard, ty můj slaďoušku“. Prostě ani ona mu to nevěří, nejde z něj strach, nemá v ruce sekeru, nesmrdí potem, jak by mu mohla věřit, že je to takové zvíře, když ani to strniště nemá?  

A tady je zakopaný pes, přátelé, Anastacia není sama. Když to stáhneme na české poměry, tak ani Anička to svému Kristiánovi neuvěří, když se vrátí vystreslej z kanceláře. Prostě není strniště, není láska! Tečka.

Co s tím? zarostlé santuse nikdo nechce. Jak dokazuje následující obrázek z webu starecat.com. 

beard-expectations-vs-reality

A holátka také ne. Prostě je potřeba dosáhnout něčeho mezi. 

funny-pictures-why-bearded-men-dont-shave-comic

Na pomoc si vezmeme německou techniku. Pravda Němci nejsou ve světě známí pro svůj vytříbený styl (byť uniformy pro Wehrmacht šil za druhé světové války ve svých fabrikách Hugo Boss). Ale jsou technická špička.

Já tohle řeším už dost dlouho. Rowenta, kterou jsem měl, si na mé tváří vylámala zuby (doslova – zlomily se všechny nástavce) a postupně přestala fungovat regulace výšky/délky střihu. Takže jsem byl tak trochu skeptický. Rowenta je totiž také německá značka, asi jsem měl smůlu na vadný kus, protože mamka má od Rowenty fén a má ho… Ani nevím, ale co si pomatuju, takže fakt řadu let… 

Takže Braun Cruzer6 Beard&Head. Elegantní modrošedý dizajn. Vodotěšný. Malá černá přenosná taštička. Dva nástavce, jeden na vlasy, jeden na vousy. Fakt kompaktní balení. Jenže… To vše může přijít v niveč, když nebude fungovat. To je to, co od něj čekám. 

001

Vypadá pěkně, drží se dobře. Můžete ho používat i ve sprše, ale POZOR! Pokud nejste imunní vůči úderu elektrického proudu, tak ho fakt vytáhněte ze zásuvky 😉

002

Nástavec na vousy, můj věrný parťák. Bral bych členění po milimetrech 1, 2, 3, 4… 

003

A když někam cestujete, hodíte ho do této kompaktní rakvičky a frčíte. Na jedno nabití není problém tři holení a tři stříhání. Takže když zapomenete nabíječku, není to zas taková trága.

JO! Vypadá to, že jsem konečně našel něco, co funguje! A fakt ani nevíte jak moc si přeji, aby to fungovalo i nadále… Je to paráda. 

01braun_1

Tady vidíte čtyři zásadní věci, jsou to tyto tři. Za prvé mám křivý nos a za druhé neumím odhadnout, kde mám polovinu hlavy.  

Třeba před Miss bylo trochu hektičtější období, takže jsem měl čas se oholit až hodinu před odjezdem. Hrozilo, že pojedu na Miss hladce oholen, jako pako 🙂 To byla první zkouška a hned ohněm. Prvně jsem nastavil zastřihávač na 3mm, což skoro nefungovalo. Čemuž se nedivim, když jsem měl vousky asi 3,5 mm 🙂 Ale 1mm to vzal skvěle. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stejně tak jsem byl spokojen na UD party… Také hodinu před odjezdem a také 1mm.

UD_party

A to stejné na zahajovací akci Utuberingu, jak jinak, než 1mm hodinu před odjezdem.

00123

00321

Řeknu vám, je to super pocit, nemuset řešit holení a nemuset si propočítávat dny kdy se oholit abych měl na tváři dvou až třídenní strniště. 

Krásný den, M.

Ahoj a těším se příště
signature
share
3 Responses
 • Markéta
  Duben 14, 2015

  Škoda, že jsem ženská 😀
  Ten článek je skvělej. Čte se úplně sám 😉

 • Luc.
  Květen 7, 2015

  Jéžišmarjá! To teď bude Lovelyhair dětí 😀

 • Saskie
  Květen 8, 2015

  Slušně jsem se zasmála

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.