Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Nikon D850 – oficiální představení

6

Ahoj a krásné odpoledne.

Minulý týden se v Praze v úžasných prostorech fotostudia Hala 11. konalo představení nového Nikonu D850 a já jsem byl velmi potěšen, když jsem v emailu našel pozvánku. 

Nikon letos oslavil své sté výročí a očekávalo se, že při té příležitosti představí něco nového. Už od ledna běžela online šuškanda o co by se asi tak mohlo jednat. Můj soukromý odhad byl, že přijde Nikon DF ve druhé generaci. Toho jsme se zatím nedočkali. Je to škoda. DF je krásný foťák, kdyby nyní uměl 1/8000 a měl wifi, člověk by mu odpustil i to chybějící video :-). 

Nikon ale uvedl něco jiného. Uvedl model D850. Když se na něj podíváte na papíře, tak se mu nedá nic moc vytknout. Má vše, co mít má. Nikon v podstatě vzal to nejlepší, co má a dal to do jednoho těla. Navíc toho hodně přidal. Což je dobrý přístup. Těšit se můžete na opravdu hodně rychlé a hodně přesné ostření. Snímač, který Nikon sám navrhl (a Toshiba vyrobila – mnozí jiní mají snímače od Sony, Canon má svoje) s rozlišením 45 megapixelů. Focus bracketing! Skvělý úchop, wifi, 4K video. No, je toho hodně. Koukněte k nim na web, na kompletní specifikaci. 

Neměl jsem ho v ruce tak dlouho, abych vám mohl napsat, jaký je. To si nechám až na případnou recenzi, pokud budu mít možnost si ho lépe osahat.

Představení se konalo v Hala 11 fotostudiu v Praze. Nikon připravil 2 místnosti. Jednu světlou, jednu tmavou. V té tmavé byl připraven motorkář s různě nasvíceným pozadím. Stan pro makrofotografii, velkoformátový tisk, na kterém se prezentovala míra šumu na velkých tiscích. Šum byl neznatelný, což ze snímače s takovým rozlišením není samozřejmostí. Opravdu parádní výsledek. Dále tam bylo přednáškové molo, na kterém Nikon ambasadoři povídali o svých zkušenostech s novinkou. 

Vedle, v bílé místnosti, byla k dispozici nevěsta (super 🙂 ) a modelka (obě můžete vidět na snímcích výše) a baletka. Já jsem na akci bohužel nemohl dorazit dříve, než cca. hodinu před jejím koncem. Což mě dost mrzí, i tak jsem ale stihl pár fotek na přinesenou kartu udělat a mohl jsem si udělat obrázek o tom, jaká D850 bude v reálném světě. A myslím, že se máme na co těšit 🙂

Můj dosavadní rychlo názor na D850 shrne nejlépe fakt, že jsem dnes dal svou zrcadlovku do online bazaru 🙂 

Ahoj a těším se příště
signature
share