Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Tip na trip – Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava

3
Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava Stezka korunami stromů, Lipno, Šumava

Krásný večer, 

dnes pro vás mám rychlý tip na výlet v ČR. Léto je tady, prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Mnoho z vás se jistě chystá na dovolenou do zahraničí. Mnoho z vás ale zvolí i dovolenou tuzemskou. 

Pokud se rozhodnete trávit pár dnů v jižních Čechách, asi vaší pozornosti neunikne Český Krumlov. Krásné město s nádherným zámkem, malebným centrem a lehounce méně malebnými zákoutími mimo centrum. Není se čemu divit. Krumlov je perla mezi našimi městy. Na jihu se s ním může měřit snad jen můj rodný Jindřichův Hradec 🙂 

Z Krumlova je to co by kamenem dohodil na Šumavu. Na Lipno (přehradu) a Lipno (obec). My jsme tam minulý týden byli, protože nás už dlouho lákala stezka korunami stromů. A minulý pátek jsme konečně našli a stezku si prošli. 

Kolik to stojí: cena za osobu je 210 Kč, za dítě do 14 let 180 Kč, rodinné vstupné 550 Kč. Doprava ke stezce lanovkou 110 Kč obousměrná jízdenka, nebo 95 Kč jednosměrná jízdenka, 270 Kč rodinná jízdenka. 

To je docela ranec. Pro čtyřčlennou rodinu 820 Kč. Pro pár dospělých 640 Kč za to, že si projdete 675 metrů v korunách stromů. ALE. Lanovka je naštěstí dost pomalá, a kopec není tak vysoký. Takže vám nemusí být vůbec líto, že se nesvezete. Naopak, když se svezete, stejně se v půlce rozhodnete, že dolů jdete pěšky, protože lanovka je taaaaaaak líná, že i postarší turisté s umělou kyčlí budou na vrcholku dřív, než vy lanovkou. Cenou se najednou dostáváme na 420 Kč za dva a 550 Kč za celou familii a to už je docela v pohodě. Protože ten výhled a zážitek za to stojí! 

Ostatně posuďte sami na fotkách 🙂 

Celou vaši chůzi stezkou lemuje 11 úkolů, které můžete plnit. Na některé z nich se můžete kouknout v našem vlogu na Youtube

Určitě si vezměte mikinu, nebo větrovku s sebou, protože nahoře to dost fouká. Jinak ale nemusíte být vybaveni nijak speciálně. Jak na kopci, tak pod kopcem seženete jídlo i pití. WC je free.

Stezka tedy rozhodně stojí za návštěvu a pokud budete v jižních Čechách, navštivte jí. Nebudete litovat.  

 

 

Ahoj a těším se příště
signature
share
15 Responses

What do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.